כניסה לחשבון פתח חשבון

סקירת שוק למסחר ארה"ב

 

 

09.12 - Weekly Market Review 04.12

 

ארה"ב -

 

זהו השבוע הראשון שלאחר הבחירות לנשיאות ארה"ב שבו אנחנו רואים שהמדדים המובילים נסגרו בירידות שערים מלבד למדד הדאו ג'ואנס אשר הצליח לסגור בעליה שבועית של 0.39%. את הסיבה העיקרית לכך ניתן למצוא בדוח התעסוקה שהתפרסם ביום שישי האחרון והראה ירידה של 4.6% באבטלת ארה"ב, והוסיף 216 אלף משרות חדשות כאשר הצפי היה על 165 אלף משרות בלבד, זוהי תופסת של יותר מ-100 משרות לעומת החודש אשתקד, תוספת זו נתנה ככל הנראה את החותם הסופי להעלאת הריבית בחודש הקרוב, החוזים על ריבית הלייבור מראים הסתברות של 95% לאחר פרסום דוחות התעסוקה.
עוד השבוע מינה טראמפ את סטיבן מנוחין לשר האוצר של ארה"ב. לסטיבן ניסיון של 17 שנים בתפקידים בכירים בבנק גולמן זקס, ושימש גם כיו"ר חברת קרן גידור אשר השקיעה בהפקות הולוודיות, סטיבן היה כאמור אחד יועצו הפיננסי הבכיר של טראמפ בקמפיין לנשיאות ארה"ב.

 


 

 

 

 

 

מניות בולטות השבוע-

 

  • חברת סטארבקס (סימול: SBUX) נשיא חברת בתי הקפה העולמית, האוורד שולץ, התפטר מתפקידו לאחר 7 שנים בדריקטוריון של החברה ויסיים את תפקידו ב-3 לאפריל 2017. המנייה הגיבה בירידה של יותר מ-10% אך לבסוף סיימה את השבוע עם ירידה של פחות מאחוז אחד ובמחיר של 56.85.
  • חברתAmazon  (סימול: AMZN) הודיע כי הבלאק פריידי האחרון היה הטוב ביותר שלה בכל הזמנים כאשר נמכרו פי 2 מוצרים משנה שעברה. אך למרות זאת המניה ירידה במשך כל יום בשבוע המסחר האחרון וסגרה בירידה שבועית של 5.25%.
  • מדד bitcoin (סימול: NYXBT) נסגר בשער של 772.86 והיה השבוע ברמתו הגבוהה ביותר מאז פבואר 2014 שם החל בירידה תלולה בעקבות הודעה על פריצה למערכות החברה, מנכ"ל החברה יחס את העליה לביקוש ההולך וגדל למוצר בעיקר בקרב הסינים אשר מטבע היואן שלהם הולך ונחלש אל מול הדולר.

 

 

 

 

לו"ז אירועים כלכלי לשבוע הקרוב

 

יום שני

יום שלישי

יום רביעי יום חמישי יום שישי

7:00 פרסום תוצאות האמת במשעל העם, איטליה.
16:00 נאום של דרגי נגיד הבנק האירופאי.
19:00 נאום של קארני נגיד הבנק המרכזי באנגליה.

5:30 החלטת ריבית באוסטרליה, צפי להשאר על-1.5%.
12:00 תמ"ג לרבעון השלישי בגוש האירו

7:30 החלטת ריבית בהודו, צפי 6% לעומת 6.25% כרגע.
11:30 נתוני התפוקה התעשייתית.
17:00 החלטת ריבית בקנדה צפי להשאר על 0.5%.
17:30 מלאי הנפט בארה"ב.
23:00 דוח לרבעון השלישי אינטל INTL.

1:50 תמ"ג לרבעון השלישי ביפן.
4:40 המאזן המסחרי בסין.
4:40 נתוני יבוא ויצוא בסין.
14:45 החלטת ריבית בגוש האירו.
15:30 מסיבת עיתונאים של הבנק המרכזי באירופה.

3:30 מדד המחירים לצרכן שנתי בסין.
9:00 המאזן המסחרי גרמניה.
13:00 מדד המחירים לצרכן שנתי ברזיל.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

אירופה -

 

 

 

 

 

המדדים המובילים באירופה נסגרו בירידות שערים כאשר הפחד הגדול ממשעל העם באטליה שיתרחש היום, בו יחליט העם האיטלקי בעד או נגד הרפורמה החדשה של ראש הממשלה, מתאו רנצי, שהמטרה הינה להפחית את הסמכות של הסאנט ולצמצם משמעותית את חברי הסנאט מ-315

 ל-100 מה שיגרום לטענת רנצי, לקיצוץ של כ-M500 יורו בשנה. ראש ממשלת איטליה מתאו רנצי הוסיף ואמר שבמידה והמשעל לא יעבור הוא יתפטר מתפקידו, דבר אשר יערער מאוד את יציבותה של כלכלת איטליה וגוש האירו כולו 

בנוסף המפלגות אשר מתנגדות למהלך מציעות משעל גם בנושא השאירות איטליה בגוש האירו.

הסקרים אשר נערכו שבוע שעבר באיטליה הראו כי יש רוב שלילי להצבעה בהפרש של כ-5% אך תוצאות האמת המלאות יפורסמו רק מחר ב-7 בבוקר. במידה ואיטליה אכן תצביע נגד היא תצטרף לגל הפופליזם שהחל מהברקזיט של בריטניה ועד לבחירת דונלד טראמפ לנשיאות לאחרונה. ספקולציה נוספת במקרה של הצבעה נגד הינה שנשיא איטליה, סרג'יו מטארלה, יבקש מרנצי להקים ממשלה חדשה.

 

 

 

סחורות

חוזה על ה-CL לחודש ינואר 2017 מציג עליה שבועית של 12.2% (נרות יומיים):

 

 

הזהב נסחר השבוע בירידות שערים קלות ונסגר בירידה שבועית של 0.22%-. החוזים על הכסף נסגרו בשער של 16.80 אך השבוע זה היה השבוע של הנפט.

ההודעה על הסכם מדינות האופ"ק לפיו יווסתו ויבקרו את יצור הנפט. המפסידה הגדולה מכך הינה סעודיה אשר הסכימה לקיצוץ הגדול ביותר מצד המדינות שבהסכם ואילו המרוויחה הגדולה, אירן, אשר הודיעה במפורש שלא תסכים לשום קיצוץ לאחר שחוותה סנקציות וחרם בשנים האחרונות. המדינות הסכימו לקיצוץ של M1.2 חביות ביום שלא יעלה על יצור של M32.5 חביות ביום החל מינואר 2017, דבר אשר גרם לחוזים על הנפט לטפס ביותר מ-9%!.

 

 

 

 

 

 

 

*אין לראות באמור באתר זה משום ייעוץ השקעות או המלצה לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. האמור לעיל מוגש כאינפורמציה בלבד. המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים שמטבע הדברים אפשר ויתבררו כחסרים, או בלתי מעודכנים. הכותבים באתר עשויים להחזיק בניירות המוזכרים בו (בכפוף לחוק). הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
צור קשר